REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Podpisano umowę na realizację nowego gmachu Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu  [FILM+WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na realizację nowego gmachu Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu [FILM+WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]
Podpisano umowę na realizację nowego gmachu Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu – oddziału Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, jednej z najważniejszych polskich instytucji kultury, posiadającej ponad dwustuletnią historię i unikalną kolekcję dzieł sztuki. Inwestorem przedsięwzięcia jest Zakład Narodowy im. Ossolińskich przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Generalnym wykonawcą kontraktu została firma Dekpol Budownictwo. Wartość inwestycji, która powstanie w centrum Wrocławia, przy ul. Szewskiej na Starym Mieście, przekracza 140 milionów złotych.
Co dalej z odbudową Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla i kamienic przy ul. Królewskiej w Warszawie? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z odbudową Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla i kamienic przy ul. Królewskiej w Warszawie? [FILMY]
Co dalej z odbudową Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla i kamienic przy ul. Królewskiej w Warszawie? W odbudowanej pierzei pałacu znajdą lokalizację trzy instytucje: Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Senat oraz przestrzeń kulturalna współtworzona przez instytucje podległe Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ogłoszono konkurs na projekt Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław na Nowych Żernikach [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono konkurs na projekt Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław na Nowych Żernikach [WIZUALIZACJE]
WKS Śląsk Wrocław SA ogłasza postępowanie, którego celem jest wyłonienie wykonawcy projektu budowy A...
[śląskie] Wydział teatru tańca w Bytomiu po remoncieartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Wydział teatru tańca w Bytomiu po remoncie
W Bytomiu otwarto odnowioną siedzibę Wydziału Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Kr...
[Wrocław] Wbudowanie kamienia węgielnego pod nowy kampus Akademii Muzycznejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wbudowanie kamienia węgielnego pod nowy kampus Akademii Muzycznej
- W ten sposób budujemy powolutku kompletność we Wrocławiu, jeśli chodzi o infrastrukturę, która słu...
Polacy chcą inwestycji w zabytkiartykuł
Pokaż artykuł
Polacy chcą inwestycji w zabytki
Zrealizowane w grudniu 2022 roku na zlecenie Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków nowe badania IPSOS jasno pokazują pogląd Polaków na zabytki – za opiekę nad zabytkami powinna odpowiadać jedna, centralna instytucja (71,62%), ponieważ to właśnie państwo powinno zapewniać finansowanie konserwacji i ochrony zabytków (88%), nawet jeśli czasy są trudne (83,28%).
Wrocław: Solpol nie będzie zabytkiem. Lata starań aktywistów bez efektuartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Solpol nie będzie zabytkiem. Lata starań aktywistów bez efektu
– Solpol to symbol lat 90. we Wrocławiu – przekonuje TUMW zabiegający o wpisanie go do rejestru zaby...
[Wrocław] Prezydent zdziwiony postępowaniem Mostostalu na budowie Narodowego Forum Muzykiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Prezydent zdziwiony postępowaniem Mostostalu na budowie Narodowego Forum Muzyki
We Wrocławiu wciąż nie milkną echa ucieczki firmy Mostostal z budowy Narodowego Forum Muzyki przy pl...
Skanska wybuduje nową siedzibę Archiwum Narodowego w Nowym Sączuartykuł
Pokaż artykuł
Skanska wybuduje nową siedzibę Archiwum Narodowego w Nowym Sączu
Spółka Skanska i Archiwum Narodowe w Krakowie podpisały umowę na realizację pasywnego budynku nowej...
[Katowice] Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę siedziby NOSPRartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę siedziby NOSPR
Dziś miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową siedzibę Narodowej Orkiestry...
Odbudowa Pałacu Saskiego w Warszawie znów pod znakiem zapytania. Rosną koszty, rosną opóźnienia, a decyzji wciąż brak [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Odbudowa Pałacu Saskiego w Warszawie znów pod znakiem zapytania. Rosną koszty, rosną opóźnienia, a decyzji wciąż brak [FILM+WIZUALIZACJE]
Odbudowa Pałacu Saskiego – jednej z najbardziej symbolicznych inwestycji w powojennej historii Warszawy – miała zakończyć się w 2030 roku. Dziś już niemal nikt nie wierzy w ten termin. Wydano 85 mln zł, projekt stoi w miejscu, a Najwyższa Izba Kontroli wytyka liczne nieprawidłowości. Coraz głośniej mówi się też o zmianie funkcji gmachu, a nawet o jego częściowej komercjalizacji.
Modernistyczny biurowiec ZETO w centrum Wrocławia ma nowego właściciela [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Modernistyczny biurowiec ZETO w centrum Wrocławia ma nowego właściciela [ZDJĘCIA]
Jedna z ikon architektonicznych powojennej architektury Wrocławia, modernistyczny biurowiec dawnych Zakładów Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO ma nowego właściciela. Budynek zbudowano w latach w latach 1967-1969 według projektu wrocławskich architektów Anny i Jerzego Tarnawskich. ZETO to jedna z ostatnich pamiątek po czasach, kiedy Wrocław był wielkim centrum komputerowym.
Wrocław: Pandemia koronawirusa opóźnia start budowy Muzeum Książąt Lubomirskich [NOWE WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Pandemia koronawirusa opóźnia start budowy Muzeum Książąt Lubomirskich [NOWE WIZUALIZACJE]
Start realizacji inwestycji wartej 70 milionów, przy zbiegu ulicy Szewskiej z placem Uniwersyteckim,...
Trwa rewitalizacja Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim na Dolnym Śląsku artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rewitalizacja Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim na Dolnym Śląsku
Jeden z najpiękniejszych obiektów zabytkowych w Polsce, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowic...
[Wrocław] Opera będzie miała nowy budynek w kształcie klawiszy fortepianuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Opera będzie miała nowy budynek w kształcie klawiszy fortepianu
Prosta, nowoczesna bryła inspirowana klawiszami fortepianu i lekka, smukła szklana elewacja. Tak będ...
72 nowe mieszkania na warszawskiej Pradzeartykuł
Pokaż artykuł
72 nowe mieszkania na warszawskiej Pradze
Na kwiecień przyszłego roku planowane jest ukończenie inwestycji w Warszawie przy ul. Stolarskiej. Dzięki rządowemu wsparciu w wysokości blisko 16,8 mln zł do użytku zostaną oddane 72 mieszkania, które zasilą zasób lokali komunalnych dzielnicy Praga-Północ. W przekazaniu funduszy władzom dzielnicy udział wzięli minister rozwoju i technologii Waldemar Buda oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotr Gliński.
[Wrocław] Narodowe Forum Muzyki: unijna dotacja niezagrożona? Prezydent dostał list z KEartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Narodowe Forum Muzyki: unijna dotacja niezagrożona? Prezydent dostał list z KE
Przedstawiciel Komisji Europejskiej w liście do prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza zapewnia, że...
[Katowice] Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Muzeum Izby Pamięci Kopalni Wujekartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Muzeum Izby Pamięci Kopalni Wujek
Umowę w tej sprawie podpisali dziś Adam Matusiewicz, Marszałek Województwa Śląskiego i Piotr Uszok,...
Zakończył się remont zabytkowego pałacu Maurycego Poznańskiego, siedziby Muzeum Sztuki w Łodzi [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zakończył się remont zabytkowego pałacu Maurycego Poznańskiego, siedziby Muzeum Sztuki w Łodzi [ZDJĘCIA]
Kolejny okazały, zabytkowy budynek w Łodzi odzyskał swój dawny blask. Zakończył się remont elewacji Muzeum Sztuki MS1 przy ul. Więckowskiego 36, na Polesiu. Choć dawny pałac Maurycego Poznańskiego był odnawiany niespełna 10 lat temu, to niestety w ścianach zewnętrznych pojawiły się spękania, powodujące ich wykruszanie i konieczne było przeprowadzenie remontu.
Powstaje nowa siedziba Muzeum Getta Warszawskiego [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje nowa siedziba Muzeum Getta Warszawskiego [FILM+ZDJĘCIA]
W stolicy, na Woli postępują prace nad nową siedzibą Muzeum Getta Warszawskiego. Inwestycja, realizowana pod nazwą „Renowacja i rozbudowa zabytkowych budynków dawnego Szpitala Dziecięcego Bersohnów i Baumanów przy ul. Siennej 60 / Śliskiej 51 w Warszawie wraz z ich adaptacją na cele wystawiennicze i edukacyjne oraz realizacja Mediateki – części wystawy stałej Muzeum Getta Warszawskiego”, osiąga kolejne kamienie milowe.
REKLAMA